0

Juodieji įkūrėjai kuria pritaikytus „ChatGPT“, kad būtų labiau suasmeninta patirtis

  • 17 birželio, 2024


Iš pradžių Johnas Pasmore'as džiaugėsi „ChatGPT“.

Serialo įkūrėjas dirbtinio intelekto erdvėje dirbo mažiausiai nuo 2008 m. Jis prisiminė laikus, kai ekspertai teigė, kad prireiks dešimtmečių, kol pasaulis pamatys ką nors panašaus į ChatGPT. Greitai pirmyn – ta diena atėjo.

Tačiau yra laimikis.

„ChatGPT“, vienas iš galingiausių pasaulyje dirbtinio intelekto įrankių, kovoja su kultūriniais niuansais. Tai gana erzina tokį juodaodį kaip Pasmore. Tiesą sakant, ši klaida sukėlė daugelio juodaodžių žmonių pyktį, kurie jau nematė, kad jie tinkamai atstovaujami algoritmuose, reklamuojamuose vieną dieną išgelbėti pasaulį. Dabartinis „ChatGPT“ siūlo atsakymus, kurie yra pernelyg apibendrinti konkretiems tam tikroms bendruomenėms skirtiems klausimams, nes jo mokymai atrodo eurocentriški ir vakarietiški. Tai nėra unikalu – dauguma AI modelių nėra sukurti atsižvelgiant į spalvotus žmones. Tačiau daugelis juodaodžių įkūrėjų neabejoja, kad neliks nuošalyje.

Per pastaruosius metus atsirado daugybė juodaodžiams priklausančių pokalbių robotų ir „ChatGPT“ versijų, skirtų konkrečiai juodaodžių ir rudųjų bendruomenėms, nes juodaodžių įkūrėjai, tokie kaip Pasmore, siekia pasinaudoti OpenAI kultūrine klaida.

„Jei bendrai paklausite modelio, kas yra vieni svarbiausių mūsų kultūros menininkų, tai jums duos Leonardo da Vinci ir Mikelandželo“, – apie ChatGPT sakė Pasmore'as. „Tai nieko nepasakys apie Indiją ar Kiniją, Afriką ar net afroamerikiečius, nes jis yra šališkas, orientuotas į Europos istorijos trajektoriją.

Taigi Pasmore pristatė Latimer.AI – kalbos modelį, skirtą pateikti atsakymus, pritaikytus atspindėti juodaodžių ir rudųjų žmonių patirtį. Erin Reddick įkūrė ChatBlackGPT – pokalbių robotą, kurio pagrindinis dėmesys skiriamas juodaodžių ir rudųjų bendruomenėms. Visame pasaulyje yra Kanadoje įsikūrusi uždegimo žvakė, kuri yra „ChatGPT“ alternatyva juodaodžiams ir rudiems studentams. Afrikoje taip pat pastebimos didžiulės naujovės šioje erdvėje – atsiranda kalbų modeliai, skirti daugiau nei 2000 kalbų ir dialektų, vartojamų žemyne, kurių Vakarų AI modeliai vis dar nepastebi.

„Mes esame savo istorijų ir patirties saugotojai“, – „TechCrunch“ sakė „Spark Plug“ įkūrėjas Tamaras Hugginsas. „Turime sukurti sistemas ir infrastruktūrą, kuri mums priklauso ir kurią valdome, kad užtikrintume, jog mūsų duomenys išliktų mūsų.

Suasmenintas AI yra čia

Apibendrinti AI modeliai negali lengvai užfiksuoti Afrikos Amerikos patirties, nes daugelis šios kultūros aspektų nėra internete. Dabartiniai algoritmai ieško tiekimo internete, tačiau daugelis afroamerikiečių kultūros tradicijų ir dialektų perduodami žodžiu arba iš pirmų lūpų, paliekant spragą to, ką AI modelis supras apie bendruomenę, palyginti su niuansais, kas iš tikrųjų vyksta.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl Pasmore'as, kurdamas Latimer.AI, bandė naudoti tokius šaltinius kaip Amsterdam News, vienas seniausių juodųjų laikraščių JAV, sutelkdamas dėmesį į tikslumą, o ne į mokymąsi apie vartotojų sugeneruotus duomenis, išgautus iš interneto. Tai darydamas jis pradėjo matyti skirtumus tarp savo modelio ir ChatGPT.

Jis prisiminė, kad žmonės kartą klausinėjo ChatGPT apie požeminį geležinkelį – perėjimą, kuriuo pavergę juodaodžius amerikiečiai keliaudavo į šiaurines valstijas, kad pabėgtų nuo vergijos. ChatGPT modelyje būtų paminėti pabėgę vergai, o Latimer.AI pakoregavo formuluotę, nurodydama „pavergusius“ arba „laisvės ieškančius žmones“, o tai labiau atitinka tai, kas tapo labiau socialiai suderinta aptariant anksčiau pavergtus žmones.

„Turite keletą subtilių modelio vartojamų kalbų skirtumų dėl mokymo duomenų, o pats modelis galvoja tik apie juodaodžius ir rudus žmones“, – sakė Pasmore'as.

Tuo tarpu Erin Reddick ChatBlackGPT vis dar veikia beta versijos režimu ir planuojama paleisti birželio 1 d. Jos produktas veikia taip, kaip skamba: pokalbių robotas, kuriame galima užduoti klausimus ir gauti pritaikytus atsakymus apie juodaodžių kultūrą. „Esmė to, ką mes darome, yra tikra bendruomenės iniciatyva“, – sakė ji.

Vaizdas suteiktas „ChatBlactGPT“.
Vaizdo kreditai: ChatBlackGPT ir Stefanas Youngbloodas

Ji šiuo metu kuria įrankį, klausdama vartotojų, kaip jie nori, kad jis atrodytų ir kaip jis veiktų. Ji taip pat bendradarbiauja su švietimo įstaigomis, tokiomis kaip istoriškai juodaodžiai kolegijos ir universitetai (HBCU), kad dirbtų su studentais ir mokytų, ir padėtų lavinti jos algoritmą. Ji sakė norinti „padaryti visapusišką mokymosi galimybę juodaodžiams ir rudiems žmonėms saugioje erdvėje tyrinėti AI“.

„Algoritmas teikia pirmenybę juodaodžiams informacijos šaltiniams, kad galėtų kalbėti apie žinių rinkinį, kuris yra labiau susijęs nei jūsų vidutinė patirtis“, – sakė ji „TechCrunch“ ir pridūrė, kad, kaip ir Pasmore gaminį, techniškai kiekvienas gali jį naudoti.

Tamar Huggins sukūrė uždegimo žvakę, kad pasiūlytų labiau pritaikytą patirtį juodaodžių ir rudųjų bendruomenėms. Jos platforma verčia mokomąją medžiagą į Afrikos Amerikos tautinę anglų kalbą (AAVE), etnolektą, susijusį su juodaodžių amerikiečių bendruomenėmis. Ši tarmė tradiciškai perduodama žodžiu ir iš pirmų lūpų, o ne studijuojama ir užrašoma kaip standartinė anglų kalba, o tai reiškia, kad dirbtinio intelekto modelio (arba asmens), besimokančio tik iš interneto, tikslumas sumažės. Tiksliai užfiksuoti AAVE svarbu ne tik todėl, kad pokalbių robotas reaguotų naudodamas jį, bet ir tam, kad mokiniai galėtų lengviau rašyti raginimus, kuriuos naudojant dirbtinis intelektas grąžins jiems reikalingus rezultatus.

Vaizdas iš Spark Plug svetainės
Vaizdo kreditai: Uždegimo žvakė (ekrano kopija)

„Kurdami turinį, kuris rezonuoja su juodaodžiais studentais, užtikriname, kad jie mato save švietime, o tai yra labai svarbu siekiant didelio įsitraukimo ir akademinės sėkmės“, – sakė Hugginsas. „Kai bus suteikta galimybė, Big Tech beveik visada pirmenybę teiks pelnui, o ne žmonėms. Taigi sukūrėme savo juostą AI erdvėje.

Huggins išmokė savo algoritmą remdamasi Harlemo renesanso juodaodžių autorių raštais, juodaodžių autorių švietimu ir net jos paauglės dukters posakiais, kad užfiksuotų AAVE esmę. Hugginsas taip pat bendradarbiauja su pedagogais, kalbininkais ir kultūros ekspertais, kad peržiūrėtų ir patvirtintų „Spark Plug“ rezultatus. Jos produktas taip pat nėra sukurtas naudojant „ChatGPT“. Tai yra atskiras modelis, o tai reiškia, kad vartotojai kontroliuoja savo duomenis.

Pasmore'as taip pat planuoja sukurti atskirą pagrindinį savo Latimer.AI modelį. Šiuo metu jis siekia išplėsti savo įmonę į mokyklas, ypač HBCU, nes kasdien vis daugiau studentų ieško „ChatGPT“, kad užbaigtų savo darbą.

„Tai yra geresnis dirbtinio intelekto kompanionas daugeliui darbų, kuriuos turi atlikti juodaodžiai ir rudi vaikai“, – sakė jis.

Diasporos suvienijimas

Dabartiniame AI judėjime Afrika yra nepastebėta. Pavyzdžiui, tik 0,77 % visų pasaulio AI žurnalų yra iš Afrikos į pietus nuo Sacharos, palyginti su Rytų Azija ir Šiaurės Amerika – atitinkamai 47,1 % ir 11,6 %, remiantis 2023 m. dirbtinio intelekto indekso ataskaita. Pagal gyventojų skaičių, palyginti su Šiaurės Amerika, Afrika sudaro apie 17 % pasaulio gyventojų, o Šiaurės Amerikoje – tik 7 %. Atėjus laikui rinkti informaciją ir ekspertus apie AI, tikimybė, kad tyrimai bus naudojami į pietus nuo Sacharos, yra gana maži, o tai gali turėti įtakos pasaulinių AI įrankių kūrimui.

Nors Afrikoje pastebima didelė pažanga kuriant įtraukesnius kalbų modelius, kurie geriau aptarnauja juodaodžių diasporą, dabartiniai AI modeliai nuo ChatGPT iki Gemini negali visiškai palaikyti daugiau nei 2 000 kalbų, kuriomis kalbama visoje Afrikoje.

Yinka Iyinolakan sukūrė CDIAL.AI, kad tai išspręstų. CDIAL.AI yra pokalbių robotas, galintis kalbėti ir suprasti beveik visas Afrikos kalbas ir dialektus, ypatingą dėmesį skiriant kalbos modeliams, o ne tekstui.

Iyinolakanas pakartojo „TechCrunch“ tą patį jausmą, kurį darė daugelis juodaodžių amerikiečių – kad pagrindiniai AI modeliai pirmiausia yra iškrapštyti remiantis interneto duomenimis ir dažniausiai vartojamomis kalbomis. Kaip ir afroamerikiečių palikuonių kultūra, internete nėra daug afrikiečių kalbų ir tradicijų, nes tai kultūra, istoriškai perduodama žodžiu, o ne raštu. Tai reiškia, kad dirbtinio intelekto modeliai neturi pakankamai informacijos apie Afrikos kultūras, kad galėtų mokytis, todėl lieka žinių spraga.

Vaizdo kreditai: CDIAL.AI svetainė

Į CDIAL.AI Iyinolakanas pritraukė daugiau nei 1 200 gimtakalbių ir kalbininkų visoje Afrikoje, kad surinktų žinias ir įžvalgas, kad sukurtų, jo sveikinimus, „pirmąjį pasaulyje daugiakalbį balsą pirmiausia naudojantį didelės kalbos modelį“. Per ateinančius 12 mėnesių bendrovė planuoja plėstis, kad įtrauktų dar daugiau kalbų ir sukurtų modelį, palaikantį tekstą, balsus ir vaizdus.

Jis čia ne vienas. Neseniai „Google“ suteikė Kenijoje įsikūrusiai bendrovei „Jacaranda Health“ 1,4 mln. USD dotaciją mašininio mokymosi paslaugoms sukurti, kad ji galėtų dirbti daugiau Afrikos kalbų, o „Intron Health“ neseniai surinko kelis milijonus dolerių, kad padidintų klinikinės kalbos atpažinimą, atsižvelgiant į daugiau nei 200 akcentų, vartojamų visoje Afrikoje. .

„Silicio slėnis nori tikėti, kad tai yra viskas ir pabaiga dirbtiniam intelektui“, – sakė Iyinolakanas. „Tačiau norėdami „gauti“ dirbtinį intelektą, kurį visos įmonės laiko savo šiaurine žvaigžde, jos turi įtraukti trečdalį pasaulio žinių.

Darosi pažanga

AI pokalbių robotai nėra vienintelė naujovė, su kuria bando kovoti juodaodžių įkūrėjai.

Steve'as Jonesas ir DeSeanas Brownas įkūrė kompaniją „Pocstock“, kad sukurtų spalvotų žmonių atvaizdus, ​​nes jau dešimtmečius vaizdiniuose vaizduose trūko mažumų. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl modeliai šiandien išspjauna daugiausia baltųjų žmonių atvaizdus, ​​kai vartotojai prašo jų sukurti nuotraukas nuo gydytojų iki pop dainininkų.

„Visos platformos ir įrankiai turėtų būti apmokyti remiantis išsamiais, rasine prasme ir kultūriškai tikslių duomenų, kitaip mes [perpetuate] šališkumo problemas, su kuriomis šiuo metu susiduria mūsų didesnė visuomenė“, – „TechCrunch“ sakė Jonesas. Siekdama išspręsti šią problemą, „Pocstock“ pastaruosius penkerius metus praleido rinkdama įvairovės duomenis ir kurdama savo vizualinio žymėjimo sistemą, kuri prisideda prie duomenų bazės, kurią įmonės naudoja mokydamos savo dirbtinio intelekto modelius, kad galėtų sukurti labiau įtraukiančius vaizdus.

Vis dėlto kai kurie patobulinimai vyksta. Jonesas sakė pastebėjęs, kad didesnės vaizdų gavimo įmonės, teikiančios tiekimą dirbtinio intelekto įmonėms, imasi daugiau žingsnių didindamos savo turinio įvairovę. Pasmore'as taip pat mato šviesesnę ateitį, sakydamas, kad suasmenintas dirbtinis intelektas vis tiek yra ateitis ir kuo daugiau dirbtinio intelekto modelių sąveikauja su naudotojais, tuo geriau jie supras konkretaus žmogaus norus ir poreikius, „o tai, manau, pašalina daug šališkumo. .

Ateityje netgi gali atsirasti vietos labiau kultūrai būdingiems AI modeliams, ypač dėl to, kad vis atsiranda daugiau juodaodžiams priklausančių alternatyvų. Juk pasaulis platus ir niuansuotas – nėra tikslo bandyti jį sutalpinti į vieną juodą dėžę.

„Tikiuosi, kad daugiau spalvų kūrėjų įsitrauks į savo dirbtinio intelekto platformų kūrimą arba naujų su AI susijusių darbo vietų kūrimą kuo anksčiau per kitą ekonomikos pakilimą“, – sakė Jonesas. „AI sukurs trilijonierius, ir aš norėčiau, kad spalvoti žmonės imtųsi gamintojų, o ne tik vartotojų.

Šis straipsnis buvo atnaujintas, kad tai atspindėtų Uždegimo žvakė naudoja savo pagrindinius modelius ir Latimer.AI aprašymą. Taip pat atnaujinta, kad DeSeanas Brownas padėjo kartu įkurti „pocstock“.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -