0

„Binit“ perkelia AI į šiukšliadėžę

  • 3 birželio, 2024


Ankstyvieji bandymai sukurti specialią aparatinę įrangą dirbtinio intelekto išmaniesiems įrenginiams buvo kritikuojami kaip šiek tiek šiukšlės. Tačiau čia yra kuriama AI programėlė, kuri tiesiogine prasme yra apie šiukšles: Suomijos startuolis „Binit“ taiko didelių kalbų modelių (LLM) vaizdo apdorojimo galimybes, kad galėtų sekti buitines šiukšles.

Dirbtinis intelektas, skirtas rūšiuoti daiktus, kuriuos išmetame, kad padidintų perdirbimo efektyvumą savivaldybių ar komerciniu lygmeniu, jau kurį laiką sulaukė verslininkų dėmesio (žr. tokius startuolius kaip Greyparrot, TrashBot, Glacier). Tačiau „Binit“ įkūrėjas Borutas Grgicas mano, kad buitinių šiukšlių sekimas yra neišnaudota teritorija.

„Gaminame pirmąjį buitinių atliekų sekimo įrenginį“, – sako jis „TechCrunch“, palygindamas būsimą AI įtaisą su miego stebėjimo priemone, bet dėl ​​jūsų šiukšlių mėtymo įpročių. „Tai kameros matymo technologija, paremta neuroniniu tinklu. Taigi mes naudojame LLM, kad atpažintume įprastų buitinių atliekų objektus.

Ankstyvosios stadijos startuolis, kuris buvo įkurtas pandemijos metu ir iš angelo investuotojo pritraukė beveik 3 mln. USD finansavimą, kuria dirbtinio intelekto aparatūrą, skirtą gyventi (ir atrodyti šauniai) virtuvėje – tvirtinamą prie spintelės arba sienos šalia šiukšliadėžės vietos. – įvyksta susiję veiksmai. Baterija maitinamoje programėlėje yra įmontuotos kameros ir kiti jutikliai, todėl ji gali pabusti, kai kas nors yra šalia, ir leisti nuskaityti daiktus prieš juos išmetant į šiukšliadėžę.

Grgicas sako, kad norėdami atpažinti vaizdą, jie pasikliauja integracija su komerciniais LLM, daugiausia OpenAI GPT. Tada „Binit“ seka, ką išmeta namų ūkis – per programėlę teikia analizę, grįžtamąjį ryšį ir žaidimus, pvz., savaitinį šiukšlių balą, kuriuo siekiama paskatinti vartotojus sumažinti išmetamų šiukšlių kiekį.

Iš pradžių komanda bandė išmokyti savo AI modelį atpažinti šiukšles, tačiau tikslumas buvo mažas (apie 40%). Taigi jie ėmėsi idėjos panaudoti OpenAI vaizdo atpažinimo galimybes. Grgic teigia, kad integravus LLM, jie gauna šiukšlių atpažinimą, kuris yra beveik 98% tikslus.

Vaizdo kreditas: Binit

„Binit“ įkūrėjas sako „neįsivaizduojantis“, kodėl jis taip gerai veikia. Neaišku, ar daug šiukšlių vaizdų buvo OpenAI mokymo duomenyse, ar ji tiesiog gali atpažinti daugybę dalykų dėl didžiulio duomenų kiekio, į kurį buvo mokoma. Bandydami su OpenAI modeliu, nuskaityti elementai gali būti „bendrieji objektai“.

„Jis netgi gali santykinai tiksliai pasakyti, ar kavos puodelis turi pamušalą, ar ne, nes jis atpažįsta prekės ženklą“, – tęsia jis ir priduria: „Taigi, iš esmės, tai, ką vartotojas turi padaryti, yra praleisti priešais esantį objektą. fotoaparato. Taigi tai verčia juos šiek tiek stabilizuoti prieš kamerą. Tuo metu kamera fiksuoja vaizdą iš visų pusių.

Vartotojų nuskaityti šiukšlių duomenys įkeliami į debesį, kur „Binit“ gali juos analizuoti ir generuoti atsiliepimus vartotojams. Pagrindinė analizė bus nemokama, tačiau ji ketina pristatyti aukščiausios kokybės funkcijas prenumeruojant.

Startuolis taip pat siekia tapti duomenų apie daiktus, kuriuos žmonės išmeta, teikėju – tai gali būti vertinga informacija tokioms įmonėms kaip pakavimo įmonė, darant prielaidą, kad tai gali padidinti naudojimą.

Vis dėlto viena akivaizdi kritika yra ta, ar žmonėms tikrai reikia aukštųjų technologijų įtaiso, kad jie pasakytų, jog išmeta per daug plastiko? Ar mes visi nežinome, ką vartojame ir kad turime stengtis nesukurti tiek daug atliekų?

„Tai įpročiai“, – tvirtina jis. „Manau, kad mes tai žinome, bet nebūtinai elgiamės pagal tai.

„Mes taip pat žinome, kad tikriausiai gerai miegoti, bet tada aš užsidedu miego stebėjimo prietaisą ir miegu daug daugiau, nors jis manęs neišmokė bet ką ko aš dar nežinojau“.

Bandymų JAV metu „Binit“ taip pat teigia, kad mišrių atliekų kiekis sumažėjo maždaug 40 proc., nes vartotojai rūpinosi produkto teikiamu šiukšlių skaidrumu. Taigi ji mano, kad jos skaidrumas ir žaidimo metodas gali padėti žmonėms pakeisti įsisenėjusius įpročius.

„Binit“ nori, kad programa būtų vieta, kur vartotojai gautų analizę ir informaciją, kuri padėtų jiems sumažinti išmetamų pinigų kiekį. Dėl pastarojo Grgicas sako, kad jie taip pat planuoja kreiptis į LLM, kad pateiktų pasiūlymus – atsižvelgiant į vartotojo vietą, kad suasmenintų rekomendacijas.

„Tai veikia taip – ​​paimkime, pavyzdžiui, pakuotę – todėl kiekvieną naudotojo nuskaitomą pakuotės gabalėlį jūsų programoje suformuota maža kortelė, ant kurios parašyta, kad tai yra tai, ką išmetėte. [e.g. a plastic bottle]… ir jūsų vietovėje tai yra alternatyvos, kurias galėtumėte apsvarstyti, kad sumažintumėte plastiko suvartojimą“, – aiškina jis.

Jis taip pat įžvelgia partnerystės galimybių, pavyzdžiui, su maisto atliekų mažinimo įtakomis.

Grgicas teigia, kad dar viena produkto naujovė yra tai, kad jis, kaip jis sako, yra „nesudėtingas vartojimas“. Startuolis derinamas su augančiu tvarumo suvokimu ir veiksmais. Jausmas, kad mūsų vienkartinio vartojimo kultūra turi būti atsisakyta ir pakeista sąmoningesniu vartojimu, pakartotiniu naudojimu ir perdirbimu, siekiant apsaugoti aplinką ateities kartoms.

„Jaučiu, kad esame ant viršūnės [something]“, – siūlo jis. „Manau, kad žmonės pradeda sau kelti klausimus: ar tikrai reikia viską mesti? Arba galime pradėti galvoti apie remontą [and reusing]?”

Tačiau ar „Binit“ naudojimo atvejis negali būti tik išmaniojo telefono programa? Grgicas teigia, kad tai priklauso. Jis sako, kad kai kurie namų ūkiai mielai naudojasi išmaniuoju telefonu virtuvėje, kai, pavyzdžiui, gali susitepti rankas ruošiant maistą, tačiau kiti mano, kad naudinga turėti specialų laisvų rankų įrangos šiukšlių skaitytuvą.

Verta paminėti, kad jie taip pat planuoja nemokamai pasiūlyti nuskaitymo funkciją per savo programą, todėl jie ketina pasiūlyti abi parinktis.

Iki šiol startuolis bando dirbtinio intelekto šiukšlių skaitytuvą penkiuose JAV miestuose (NYC; Ostine, Teksase; San Franciske; Oklande ir Majamyje) ir keturiuose Europoje (Paryžiuje, Helsnikyje, Lisabonoje ir Liubjlanoje, Slovakijoje, kur yra Grgic). iš pradžių iš).

Jis sako, kad jie siekia komercinio paleidimo šį rudenį – greičiausiai JAV. AI aparatinės įrangos kaina, kurią jie siekia, yra apie 199 USD, o tai jis apibūdina kaip „malonią vietą“ išmaniesiems namų įrenginiams.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita