0

C12, prancūzų kvantinių skaičiavimų startuolis, įkurtas brolių dvynių, surinko 19,4 mln.

  • 19 birželio, 2024


C12 skelbia, kad neseniai surinko 18 milijonų eurų finansavimą (19,4 mln. Iš pradžių 2020 m. įkurta kaip „École Normale Supérieure“ fizikos laboratorijos padalinys, įmonė dirbo prie unikalaus proceso, skirto kvantiniams kompiuteriams, pagrįstiems anglies nanovamzdeliais, sukurti.

Nors kvantinio skaičiavimo samprata nėra nauja, ji vis dar labai nebaigta. Daugelis mokslinių grupių šią temą nagrinėjo iš skirtingų pusių. Tikslas yra sukurti didelio masto kvantinį kompiuterį, kuris galėtų atlikti skaičiavimus su nedideliu klaidų kiekiu.

Bet palaukite, kodėl mums pirmiausia reikia kvantinių kompiuterių? Kompiuteriai, kokie yra šiandien, yra visiškai pagrįsti elektroniniais tranzistoriais. Be to, mes labai gerai padarėme mažesnius tranzistorius, kad galėtume sudėti daugiau tranzistorių į vieną lustą. Dėl to skaičiavimo galia per pastaruosius 60 metų augo eksponentiniu tempu.

Ir vis dėlto dabartinė kompiuterių architektūra turi savo ribas. Net jei įmonės pradėtų statyti didesnius duomenų centrus, kai kurių problemų tiesiog nepavyks išspręsti naudojant tradicinius kompiuterius. Taip pat neaišku, ar Moore'o įstatymas galios ir ateinančiais metais.

Čia kvantiniai kompiuteriai gali būti naudingi.

„Jei norime sukurti modelį – išsamų cheminės reakcijos modeliavimą – kad žinotume, kaip nauji vaistai sąveikaus su mūsų ląstelėmis, tai neįmanoma naudojant įprastinį metodą“, – C12 įkūrėjas ir generalinis direktorius Pierre'as Desjardinsas (nuotraukoje dešinėje). ) pasakojo „TechCrunch“.

„Yra daugybė optimizavimo problemų, kurias reikia išspręsti tiek transporto, tiek logistikos, tiek gamybos srityse. Jų neįmanoma paleisti įprastame kompiuteryje, nes bus per daug kintamųjų, per daug galimų scenarijų“, – tęsė jis.

Matthieu Desjardinsas, jo brolis, turi kvantinės fizikos mokslų daktaro laipsnį ir yra įmonės CTO. Tam tikru mūsų pokalbio momentu Pierre'as Desjardinsas netgi pavadino savo brolį „mokslo genijumi“.

Ir kadangi yra 2024 m., yra net AI kampas, kuris turėtų įtikinti, kad kvantinių skaičiavimų tyrimai yra svarbūs. „Šiandien lavinti didelį kalbos modelį taip pat reikia sunaudoti milžinišką kiekį energijos“, – sakė Pierre'as Desjardinsas. „Ir kvantas taip pat yra skaičiavimo metodas, kuris naudoja daug mažiau energijos.”

Kaip sukurti kvantinį kompiuterį

C12 teigia, kad du pagrindiniai skirtumai nuo kitų komandų, dirbančių su kvantiniais kompiuteriais, yra tai, kad joje naudojama kita medžiaga – anglies nanovamzdeliai – ir specifinis gamybos procesas – nano surinkimo procesas, kuris dabar yra patentuotas.

„Šiandien manau, kad mes vieninteliai pasaulyje kontroliuojame šį labai ypatingą procesą, apimantį anglies nanovamzdelio uždėjimą ant silicio lusto. Ir tai, kas visiškai žavi, yra mastas. Anglies nanovamzdelio skersmuo yra 10 000 kartų mažesnis nei žmogaus plauko“, – sakė Pierre'as Desjardinsas.

Vaizdo kreditai: C12

Tyrimų komandos, dirbančios didelėse įmonėse, tokiose kaip „Google“, IBM ar „Amazon“, šiuo metu sutelkia dėmesį į kitą procesą. Dauguma jų naudoja superlaidžias medžiagas, tokias kaip aliuminis, ant silicio pagrindo.

Pagal C12, nors šis metodas lėmė ankstyvus proveržius. Tačiau aliuminio naudojimas dideliu mastu neveiks dėl trukdžių, kai pradėsite pridėti daugiau kubitų. Nors kvantas dar nėra subrendęs, C12 mano, kad jis dirba su naujos kartos kvantiniais skaičiavimais, palyginti su šiais aliuminio procesais.

Bendrovė įrengė pirmąją gamybos liniją rūsyje netoli Panteono Paryžiuje. Šioje įstaigoje jie gamina anglies nanovamzdelius, valdo tuos vamzdelius ir sujungia juos su silicio substratu.

„Dabar jis sukurtas ir veikia. Šiandien per savaitę gaminame maždaug vieną lustą, kurį vėliau išbandome savo mini duomenų centre“, – sakė Pierre'as Desjardinsas. Tačiau dar nesitikėkite, kad pamatysite kvantinį kompiuterį. „Mes vis dar tik patvirtiname pagrindinius elementus”, – pridūrė jis. Šiuo metu bendrovė daugiausia dėmesio skiria vieno ar dviejų kubitų lustams.

Imituojantis kvantą

Vykstant moksliniams tyrimams ir plėtrai, C12 komanda taip pat kuria savo verslo ekosistemą. Kaip ir daugelis kvantinių kompanijų, C12 sukūrė emuliatorių pavadinimu Callisto. Emuliatoriai leidžia kūrėjams rašyti ir paleisti tam tikrą kvantinį kodą klasikiniame kompiuteryje.

Jie nepasieks tokių rezultatų, kokių gautų su kvantiniais kompiuteriais, bet bent jau bus pasirengę pradėti veikti, kai bus prieinami kvantiniai kompiuteriai.

„Šiuo metu orientuojamės į dvi vertikales – chemijos pramonę ir energetiką. Chemijos pramonė jį naudoja cheminėms reakcijoms modeliuoti, o energetikos pramonė daugiausia naudoja optimizavimo problemoms spręsti“, – sakė Pierre'as Desjardinsas. Visų pirma, startuolis bendradarbiauja su „Air Liquide“.

Vaizdo kreditai: C12

Ir jei grįšime prie finansavimo etapo, į jį investuoja Varsity Capital, EIC Fund ir Verve Ventures; Šiame ture taip pat vėl dalyvauja esami investuotojai 360 Capital, Bpifrance's Digital Venture fondas ir BNP Paribas Développement.

Šiandien C12 dirba 45 žmonės iš 18 skirtingų tautybių, įskaitant 22 mokslų daktarus. Su neseniai pritrauktu kapitalu C12 planuoja pasirašyti daugiau partnerysčių su pramonės partneriais. Tačiau bendrovė taip pat turi tyrimo tikslą.

„Kitas tikslas yra pirmą kartą atlikti kvantinę operaciją tarp dviejų kubitų, esančių dideliu atstumu vienas nuo kito”, – sakė Pierre'as Desjardinsas. Ilgu atstumu jis reiškia „dešimtis mikrometrų“ vienas nuo kito. Tai neatrodo daug, bet tai bus svarbiausia, kai kalbama apie kvantinio skaičiavimo mastelį.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -