0

„Forestay“, naujausias Europoje 220 mln. USD vertės rizikos kapitalo fondas, daugiausia dėmesio skirs dirbtiniam intelektui


Forestay, besiformuojanti VC iš Ženevoje, Šveicarijoje, buvo užimta. Šią savaitę ji uždarė savo antrąjį fondą „Forestay Capital II“ su 220 mln. VC nebuvo gerai žinomas Europoje, kol prieš porą metų pradėjo pirmauti įmonių steigime, ypač nuskaitydamas programinės įrangos startuolį Scandit, kuris iki šiol surinko 273 mln. USD, iš Ciuricho.

„Forestay II“ fondas investuos visoje Europoje ir Izraelyje, o didžiausias augimo etapas – 10–15 mln.

Iki šiol VC rėmė 13 įmonių, įskaitant K2View, Nexthink, Scandit ir Wasabi, iš kurių trys pasiekė vienaragio statusą, o dvi buvo įsigytos. Visai neseniai įmonė rėmė „Neural Concept“ – bendrovę, sukurtą iš EPFL, Šveicarijos federalinio technologijos instituto Lozanoje, kuri surinko 27 mln.

Forestay taip pat pirmavo Portugalijos „numatomos priežiūros“ startuolio „Stratio“ A etape, 2021 m. turėdamas 12 mln. USD A serijos.

„Forestay“ fondas buvo įkurtas kaip „B-FLEXION“ – privačios investicijų priemonės, kurią sukūrė Bertarelli šeima, kuri geriausiai žinoma dėl „Serono“ įkūrimo į trečią pagal dydį biotechnologijų verslą pasaulyje, fondas prieš susijungimą su „Merck KGaA“.

„Forestay“ vadovauja Frederikas Wohlwendas, buvęs „Merck KGaA“ ir „Serono“ pasaulinis vyriausiasis skaitmeninės tarnybos vadovas.

„Kaip vyriausiasis skaitmeninis pareigūnas didelėse korporacijose, daugiausia biofarmacijos klinikinėje erdvėje, turėjau galimybę pažvelgti į visą vertės grandinę nuo ankstyvųjų tyrimų iki platinimo gana didelėse įmonėse“, – per skambutį „TechCrunch“ sakė jis. „Taigi, pažindami įmonę iš vidaus, nusprendėme sutelkti dėmesį į įmonę ir įmonės AI.

Nors „rinka yra labai konkurencinga“, Wohlwend sakė, kad fondas bus „labai orientuotas į tai, kaip mes rizikuojame, ir pridūrė: „Mes užsiimame tik įmonės AI ir SaaS. Mes nedarome jokios aparatinės įrangos, net jutiklių ir panašių dalykų. Esame itin susikoncentravę į sceną – daugiausia žaidžiame B serijoje. Galime atlikti raundus nuo A iki C, bet mūsų miela vieta yra B serija vingio taške. Taigi mes vadiname save „beveik augančiu“ fondu, nes nustatome savo tikslus, kai tik jie uždirba tam tikras pajamas.

Jis pridūrė, kad, kaip neseniai pranešėme, ne tik Šveicarija yra „įdomi ekosistema“, bet ir Pietų Europa.

Naująjį „Forestay“ fondą taip pat remia „Anaïs Ventures“, investicinė priemonė tam tikriems Firmenichų šeimos nariams, sukūrusiems kvepalų imperiją.

Savo pareiškime Julienas Firmenichas sakė: „Sutelkta Forestay investavimo strategija ir veiklos įžvalgumas, ištobulintas per ilgametę pramonės patirtį, puikiai atitinka mūsų viziją“.

Atsižvelgiant į tai, kad vartotojų rinkos yra labai susiskaldžiusios dėl geografijos ir kalbos, Europa sukūrė labai gerą SaaS ir įmonių rinką, be to, yra daug į įmonėms skirtų VC.

Iš tiesų, praėjusiais metais atlikus išsamią geriausių įmonių ir SaaS rinkos tendencijų Europoje ir Izraelyje analizę, nustatyta, kad SaaS ekosistemos rinkos atstatymą lėmė generatyvaus AI augimas. Tačiau „Forestay“ atsiradimas gali būti tik geras dalykas, padidinantis lėšų pasirinkimą augimo stadijos startuoliams Europoje, kur augimo kapitalą gauti dažnai sunkiau nei JAV.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -