0

Ispanijos klimato kaitos poveikis padeda Madride įsikūrusiam VC Seaya uždaryti 300 mln. EUR klimato technologijų fondą


Remiantis neseniai paskelbta „Dealroom“ ataskaita apie Ispanijos technologijų ekosistemą, bendra Ispanijos pradedančiųjų įmonių vertė 2023 m. viršijo 100 mlrd. EUR. Paskutiniu šios augimo tendencijos patvirtinimu Madride įsikūręs rizikos kapitalo fondas „Seaya“ uždarė „Seaya Andromeda“, „9 straipsnis“. 300 mln. EUR klimato technologijų fondas, įsikūręs Madride.

9 straipsnyje nurodomas ES Tvaraus finansų atskleidimo reglamento įstatymas, pagal kurį investicinės įmonės privalo užtikrinti, kad jų investicijos turėtų teigiamą poveikį visuomenei arba aplinkai.

„Seaya“ gyvuoja jau 12 metų, daugiausia dėmesio skirdama misijos skatinamiems startuoliams Europoje ir „LatAm“. Naujasis „Andromeda“ fondas investuos į augančias įmones, kurios specializuojasi energijos perėjimo, dekarbonizacijos, tvarios maisto vertės grandinės ir žiedinės ekonomikos srityse.

Įmonė teigė, kad naujasis klimato fondas kaip pirmasis patikrinimas skirs nuo 7 iki 40 mln. pasiliks kapitalą tolesniam naudojimui; pabaigos, o iki 2027 m. pabaigos planuoja investuoti 25. Iki šiol iš fondo buvo investuotos penkios (žr. žemiau).

„Seaya“ 2013 m. įkūrė buvusi privataus kapitalo investuotoja Beatriz González, kuri į klimato kaitą ir tvarias investicijas įsitraukė po to, kai parėmė perdirbtų drabužių liniją. Anksčiau ji dirbo „Morgan Stanley“, „Excel Partners“ ir „Darby Overseas Investments“ JAV. Po to ji tapo „Telefónica“ pensijų fondo direktore ir vadovavo jo alternatyvaus turto programai.

Valdant Gonzálezui, Seaya investavo į klimato technologijų įmones, įskaitant Biome Makers, Clarity.ai, Crowdfarming, Descartes, RatedPower, Samara ir elektromobilių įkrovimo stotelių bendrovę Wallbox (kuri pasirodė Niujorko vertybinių popierių biržoje 2021 m.).

Per skambutį paklausiau González, ar ji mano, kad yra ypatingas pranašumas turėti Ispanijos fondą, skirtą klimato technologijoms, atsižvelgiant į tai, kad šalis yra arti kai kurių blogiausių kintančio klimato padarinių, tokių kaip didžiulis karštis, sausra, laukiniai gaisrai ir audros.

„Tai geras klausimas”, – sakė ji. „Jei galvojate apie energijos perėjimą ir dekarbonizaciją iš Pietų Europos, ypač Ispanijos, matome, kad esame tinkamesni dėl dviejų priežasčių. Viena iš jų yra dėl to, kad Pietų Europoje yra daugiau ekstremalių karščio bangų. Taigi akivaizdu, kad yra daug daugiau socialinio sąmoningumo. Tačiau taip pat manome, kad turime konkurencinių pranašumų tose pramonės šakose, į kurias orientuojamės.

„Mes buvome atsinaujinančios energijos pionieriai, todėl turime talentą ir turime dideles automobilių dalių gamybos įmones. Taigi turime didelę pramoninę bazę. Tas pats su žemės ūkiu ir nekilnojamuoju turtu. Taigi mes tikime, kad turime pramonės patirties ir talentų iš Pietų Europos, ypač ir Ispanijos, o tai mums suteikia šiokį tokį pranašumą.

Taip pat paklausiau, kokios patirties jie turi, kad galėtų priimti sprendimus dėl investicijų į klimato technologijas.

„Turime porą inžinierių, todėl turime vidinės patirties, tačiau LP tinkle turime didelių Europos Sąjungos bankų, tokių kaip Santander, kurie finansuoja energetikos ar gamyklų projektus. Taigi, turėdami prieigą prie šių žinių, galime atlikti reikiamą patikrinimą ir judėti daug greičiau.

Iki šiol Seaya naudojosi šiomis žiniomis investuodama į keletą susijusių įmonių. Pavyzdžiui, Ispanijoje sukurtas papildytos realybės įgūdžių mokymo sprendimas „Seabery“ sukūrė AR programinę ir aparatinę įrangą, skirtą suvirintojų mokymui, o tai reiškia, kad jiems nereikia naudoti tikro suvirinimo, kad būtų galima išmokyti, taip sumažinant anglies dvideginio emisiją 95 % per vieną suvirinimo seansą.

2022 m. vasario mėn. ji taip pat investavo į JK įsikūrusį dirbtinio intelekto varomą atliekų tvarkymo startuolį „Recycleye“, kuris kuria robotus, skirtus rūšiuoti šiukšles ir perdirbti.

San Franciske įmonė investavo į Pachama – klimato technologijų bendrovę, kuri naudoja duomenis anglies dioksido kreditų kokybei patikrinti ir naujų anglies kreditų projektų pradžiai.

Naujienos apie naują fondą seka ir kitais Pietų Europos finansavimo renesanso ženklais. Tik praėjusią savaitę „Plus Partners“ pradėjo veikti Barselonoje, siekdama surinkti 30–50 mln. USD fondą.

Kasmetinėje 2023 m. ataskaitoje „Europos technologijų padėtis“ taip pat nustatyta, kad Ispanijos ekosistema yra ketvirtoje vietoje ir teigiama, kad praėjusiais metais ji gavo daugiausiai finansavimo pradžios.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -