0

FTC pirmininkė Lina Khan teigia, kad agentūra seka „mafijos bosus“ Big Tech

  • 12 birželio, 2024


Pasak FTC pirmininkės Linos Khan, kuri antradienį kalbėjo „TechCrunch“ renginyje „Strictly VC“, Vašingtone, JAV federalinė prekybos komisija sutelkia savo pastangas siekdama „Big Tech“.

Khanas teigė, kad agentūra siekia sekti žaidėjus, kurie daro didžiausią žalą, o ne tik didina iškeltų bylų skaičių. „Man buvo svarbus vienas dalykas – įsitikinti, kad iš tikrųjų žiūrime į tai, kur matome didžiausią žalą“, – sakė Khanas. „Kur matome žaidėjus, kurie sistemingai skatina tokį neteisėtą elgesį? Galimybė sekti „mafijos bosą“ bus veiksmingesnė nei sekti pakalinį apačioje.

Komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai „The Wall Street Journal“ pranešė, kad FTC pradeda antimonopolinį „Microsoft“ tyrimą dėl jos partnerystės su „Inflection AI“. Pasak „The New York Times“, FTC ir Teisingumo departamentas sudarė susitarimą, kad ištirtų „Microsoft“, „Open AI“ ir „Nvidia“ dėl galimų antimonopolinių pažeidimų.

Pastaraisiais metais FTC taip pat žengė po Meta, Amazon, Google, Apple ir kitų.

Khanas sako, kad FTC nori būti veiksminga įgyvendindama savo vykdymo strategiją, todėl ji imasi ieškinių, kurie „keliami prieš kai kuriuos didžiuosius vyrus“. Jei FTC bus sėkminga, tai gali turėti teigiamą poveikį rinkai, sakė ji.

Ji sakė, kad FTC pasirinktų atvejų tipai gali veikti kaip atgrasymo priemonė, pažymėdama, kad FTC tai jau mato. „Prieš penkerius, šešerius ar septynerius metus, kai galvojote apie galimą sandorį, antimonopolinę riziką ar net antimonopolinę analizę, nė iš tolo nebuvo kalbama. Ir dabar jis yra priekyje ir centre. Taigi, vykdytojui, jei norite, kad įmonės galvotų apie tą teisinę problemą, tai tikrai geras dalykas, nes mes neturime išleisti tiek daug viešųjų išteklių sandoriams sudaryti.

Kalbėdamas su pradedančiųjų įmonių steigėjų ir rizikos kapitalo įmonių auditorija, kurios pasitraukimą laiko dideliu keliu, Khanas pažymėjo, kad įstatymas iš tikrųjų draudžia pasitraukimą ar įsigijimą, kuris sustiprins monopoliją arba leis dominuojančiai įmonei sukurti konkurencinę grėsmę.

Khanas teigė, kad kiekvienais metais FTC agentūrai pateikia iki 3 000 susijungimo paraiškų ir kad apie 2% šių sandorių antrą kartą peržiūri vyriausybė.

„Taigi jūs turite 98% sandorių, kurie dažniausiai vykdomi“, – sakė ji. „Jei esate startuolis arba įkūrėjas, kuris trokšta įsigyti kaip pasitraukimą, pasaulis, kuriame turite penkis ar šešis, septynis ar aštuonis potencialius pirkėjus, manyčiau, yra geresnis pasaulis, kuriame tiesiog turite vieną arba du, tiesa? Taigi, manau, taip pat būtų naudinga skatinti didesnę konkurenciją tokiu lygmeniu, siekiant užtikrinti, kad startuoliai žinotų daugiau apie teisingą galimybę gauti geresnį vertinimą.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita