0

Kaip „Clean Energy Ventures“ išvengė pandemijos burbulo ir surinko 305 mln. USD fondą

  • 29 gegužės, 2024


Klimato technologijos negalėjo išvengti putojimo, kuris praėjusį dešimtmetį apėmė startuolių pasaulį. Tiek steigėjams, tiek rizikos kapitalo investuotojams buvo pagunda surinkti pinigų. Palūkanų normos buvo žemos, pinigai pigūs, o investuotojai, ieškantys didesnės grąžos, troško dalyvauti žaidime.

Vietoj to, „Clean Energy Ventures“ laikėsi kitokio požiūrio, ir atrodo, kad tai pasiteisina.

„Kai užklupo COVID, mes tikrai turėjome šiek tiek pasidomėti ir pasakyti: „Žiūrėk, čia turime būti ypač atsargūs. Tai atrodo kaip burbulas.“ Danas Goldmanas, „Clean Energy Ventures“ įkūrėjas ir vadovaujantis partneris, sakė „TechCrunch“. Jo įmonė pirmąjį fondą surinko likus keliems metams iki pandemijos, tačiau vis dar nepaskirstė viso kapitalo. „Tą laikotarpį stengėmės išlikti tikrai drausmingi.

Tačiau pandemijos burbului mažėjant, mažėjo ir sausų miltelių kiekis pirmajame „Clean Energy Ventures“ fonde. 2022 m. pabaigoje Goldmanas ir jo kolegos pradėjo kelti sekundę. Per šešis mėnesius komanda viršijo pradinį tikslą – 200 mln. „Padarėme šiek tiek pauzę ir pradėjome investuoti“, – sakė jis.

Netrukus instituciniai investuotojai pasakė, kad nori įsitraukti. „Štai tada mes paklausėme savo esamų LP: „Ei, ar galime pakilti šiek tiek aukščiau, nei planavome iš pradžių?“. Ir jie tai labai palaikė“, – sakė Goldmanas.

Dėl šio nedidelio papildymo bendras fondas padidėjo iki 305 mln. „Clean Energy Ventures“ ir toliau daugiausia dėmesio skirs ankstyvosios stadijos klimato technologijų startuoliams, tačiau taip pat pridės „Goldman“ vadinamų „išankstinio augimo“ investicijų.

„Paprastai tai bus didesni čekiai, galbūt šiek tiek didesni įvertinimai. Pradedantieji sumažins technologijų riziką ir turės produktą rinkoje, bet vis dar bus pradiniame rinkos priėmimo etape“, – sakė jis. „Matome tam tikrų spragų rinkoje dėl kai kurių technologijų šioje srityje.

Tokios spragos kelia vis didesnį susirūpinimą investuotojams, kurie pripažįsta ypatingus iššūkius, su kuriais susiduria daug aparatinės įrangos turinčios klimato technologijų naujovės kelyje į komercializaciją. Ji buvo vadinama „mirties slėniu“ arba „pirma savotiška“ problema, o investuotojai eksperimentavo su skirtingais metodais, siekdami užtikrinti, kad perspektyviausios portfelio bendrovės galėtų įveikti bedugnę.

„Clean Energy Ventures“ naujas fondas rezervuos 30–40% kapitalo tolesnėms investicijoms į įmones, kurios atitinka Goldmano nurodytą „iki augimo“ profilį. Jis pridūrė, kad įmonė taip pat apsvarstys „didelį įvairių finansinių priemonių asortimentą“, kad padėtų užpildyti atotrūkį. Pradinės patikros svyruos nuo 500 000 USD už mažesnį pradinį turą iki 8 mln. USD už A seriją. Bendros investicijos į įmonę, įskaitant tolesnę veiklą, vidutiniškai sieks apie 15 mln. USD, sakė Goldmanas.

Tarp institucinių investuotojų, įsipareigojusių fondui, yra „Builder's Vision“, „Carbon Equity“ ir „Grantham Foundation“. Goldmanas teigė, kad įsipareigojo ir pramonės LP iš Turkijos, Tailando ir Vokietijos.

„Jie pasakė: „Norime į savo šalis įtraukti daugiau technologijų, norime sukurti gamybos bazę savo šalyse“, – pridūrė jis. „Jiems labai patinka mūsų dėmesys šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimui.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita