0

Pasak programų kūrėjų, „Apple“ pašalina VPN programas Rusijos valdžios institucijų prašymu


Pasak VPN kūrėjų, „Apple“ pašalino kelias VPN programas iš savo „App Store“ Rusijoje, gavusi vyriausybės ryšių priežiūros tarnybos prašymą.

Praėjusią savaitę Rusijos naujienų agentūra „Interfax“ pranešė, kad „Apple“ pašalino 25 VPN programas iš savo „App Store“ Rusijoje po to, kai „Roskomnadzor“, vyriausybinė institucija, reguliuojanti internetą, įskaitant tai, ką gali pasiekti rusai, pareikalavo pašalinti.

Internetas Rusijoje yra griežtai kontroliuojamas ir cenzūruojamas, todėl Rusijos interneto vartotojai dažnai pasikliauja VPN, kad apeitų apribojimus ir pasiektų užblokuotą turinį.

Pirmadienį dvi VPN paslaugos – „Le VPN“ ir „Red Shield VPN“ – pranešė „TechCrunch“, kad gavo laišką iš „Apple“, pranešantį apie bendrovės sprendimą pašalinti jų programas iš „App Store“.

„Rašome norėdami pranešti, kad jūsų programa pagal „Roskomnadzor“ reikalavimą bus pašalinta iš „Russia App Store“, nes joje yra Rusijoje nelegalaus turinio, kuris neatitinka programų peržiūros gairių“, – rašoma laiške, išsiųstame Pagal ekrano kopiją, kurią „TechCrunch“ pateikė bendrovės generalinis direktorius ir įkūrėjas Vladislavas Zdolnikovas, „Apple“ sukūrė „Red Shield VPN“.

Kitas šaltinis, kuris teigė pažįstantis kai kuriuos uždraustų programėlių kūrėjus, tą patį laišką pateikė „TechCrunch“.

Laiške iš esmės teigiama, kad nagrinėjamos VPN programos pažeidžia Rusijos įstatymus.

„Programos turi atitikti visus teisinius reikalavimus bet kurioje vietoje, kur jas pateikiate (jei nesate tikri, kreipkitės į teisininką)“, – rašoma laiške. „Žinome, kad tai sudėtinga, bet jūs privalote suprasti ir užtikrinti, kad jūsų programa atitiktų visus vietinius įstatymus, o ne tik toliau pateiktas gaires.

Laiške nenurodyta konkreti programos pašalinimo priežastis, tačiau „Roskomnadzor“ panaikinimo užklausa buvo patvirtinta konkrečiu Rusijos federalinio įstatymo straipsniu.

Tai paskutinis susidorojimas su VPN nuo tada, kai vyriausybė prieš kovo mėnesį vyksiančius rinkimus šalyje įvedė VPN reklamos draudimą.

Zdolnikovas el. laiške teigė, kad „Red Shield VPN“ ir kitos pašalintos programos, tokios kaip „HideMyName“ ir „Le VPN“, „kurios ir prižiūrimos žmonių, kurie gerai išmano Rusijos interneto cenzūros mechanizmus“.

„Mes žinome, kaip apeiti šiuos apribojimus ir nuolat tobuliname savo paslaugas. Nepaisant daugelio metų pastangų blokuoti mūsų paslaugas, jos išlieka prieinamos vartotojams“, – rašė Zdolnikovas. „Pasirodo, kad Apple šį darbą atliko Rusijos valdžios institucijoms ir kokybiškiau.

„Le VPN“ įkūrėjas Konstantinas Votinovas „TechCrunch“ sakė, kad įmonė liepos 4 d. gavo pranešimą iš „Apple“, pranešantį apie pašalinimą. „Le VPN“ atveju, anot Votinovo, „Roskomnadzor“ pažymėjo programos aprašą „App Store“ kaip „pažeidžiantį turinį“.

„Gavome pranešimą iš [Roskomnadzor] per Apple po to, kai mūsų programa jau buvo pašalinta, todėl mes neturime galimybės išspręsti problemų. Atrodo, kad tai yra dalis platesnio susidorojimo su mažiausiai 25 VPN teikėjais Rusijoje“, – sakė Votinovas.

„Apple“ 2022 m. sustabdė techninės įrangos eksportą į Rusiją ir sustabdė kai kurias paslaugas, protestuodama prieš invaziją į Ukrainą, nors jos programų parduotuvė tebėra atidaryta. „Apple“ neatsakė į „TechCrunch“ išsiųstus prašymus pakomentuoti. Rusijos ambasada Vašingtone iš karto neatsakė į prašymą pakomentuoti.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -