0

Rohlik surinko 170 mln. USD, kad galėtų plėsti maisto prekių pristatymą Europoje ir parduoti savo technologijas kitiems

  • 28 birželio, 2024


Naujų bakalėjos prekių pristatymo įmonių salotų dienos baigėsi, tačiau tie, kurie išliko kurso ir sukūrė įmones, kurios mato pelną, vis dar yra čia ir trokšta didesnio augimo. Penktadienį vienas iš tų gyvųjų – Čekijos bakalėjos prekių pristatymo įmonė „Rohlik“ – paskelbė apie 170 mln.

Rohlik – čekiškai reiškia „kepėjas“ (taip pat ir nedidelis vyniotinis, kurį kepėjas gali pagaminti) – siekė išsikovoti sau skirtingą poziciją rinkoje. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas mažesniems sandėliams ir ryšių su vietiniais gamintojais bei pardavėjais, pvz., mėsininkais ir žuvies pardavėjais, užmezgimui, o ne atkartoti tai, ką didelis prekybos centras gali parduoti internetu (tai atspindi tai, ką galite rasti fiziniame prekybos centre). Atsižvelgiant į jo pavadinimą Rohlik, jis kepa duoną platinimo centruose.

„Norėdami pakeisti Rohlik, turėtumėte sukurti penkias skirtingas parduotuves“, – interviu sakė Tomášas Čupras, „Rohlik“ generalinis direktorius ir įkūrėjas. Siūloma apie 17 000 SKU, kurių pristatymo laikas yra 1–2 valandos nuo užsakymo.

Rohlikas teigė, kad 2023 m. jis aptarnavo 800 000 klientų. Dabar planuojama panaudoti finansavimą tam modeliui plėsti Europoje – per ateinančius šešerius metus planuojama sukurti dar 10 miestų.

Be to, ji nori naudoti dujas savo technologijoms, įskaitant logistikos ir analizės programinę įrangą bei rūšiavimo ir atrinkimo robotiką, – licencijuoti jas kitiems pristatymo žaidėjams, kad jie sukurtų savo vietinius tinklus ir pristatymo operacijas pagal Rohliko sukurtą modelį. Čupras teigė, kad savo technologijų platformų licencijavimo iniciatyvą pradės dar šiais metais.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) yra pagrindinis investuotojas šiame paskutiniame ture, kuriame taip pat dalyvauja ankstesni rėmėjai Sofina, Index Ventures, Quadrille ir TCF Capital, taip pat Europos investicijų bankas (EIB) pagal jo skalę. Iniciatyva. EIB dalis yra skola, sakė Čupras, apibūdindamas ją kaip „mažumą“ visos sumos.

Čupras atsisakė pateikti turo vertinimą, bet, kaip mes suprantame, jis yra didesnis nei ankstesni vertinimai, bet mažesnis nei 2 mlrd. Tam tikromis aplinkybėmis paskutinis didelis Rohliko surinktas finansavimo etapas buvo 2022 m., o dabar žinoma, kad tai yra maždaug 1,3 mlrd. USD išankstiniai pinigai. Suma, kurią Rohlikas dabar surinko akcijomis ir skolomis, artėja prie 800 mln.

Ši paskutinė injekcija ateina sunkiu bakalėjos prekių pristatymo verslo metu. Covid-19 pandemijos piko metu porą metų buvo skiriamas didžiulis dėmesys, finansavimas ir naudojimasis bakalėjos prekių pristatymo paslaugomis, todėl šimtai milijonų dolerių finansavimo buvo nukreipti į skirtingus verslo modelio pokyčius, ypač tuos, kurie atrodė. ypač nauji, pavyzdžiui, „momentinio“ pristatymo įmonės. Investicinės įmonės „AgFunder“ duomenimis, vien 2021 m. buvo investuota beveik 19 mlrd.

Galbūt neišvengiamai po piko atėjo dugnas, kai daugelis startuolių išnyko, buvo įsigyjami už centus už dolerį/svarą/eurą, daug atleidimų, mažinimų ir restruktūrizavimo.

Po daugelio metų agresyvaus finansavimo ir augimo, Getir dabar sutelkia dėmesį į savo gimtąją Turkijos rinką. Pranešama, kad „GoPuff“ praėjusiais metais sudegino 400 mln. Ir ne tik akivaizdžiausi momentiniai žaidėjai susvyruoja. Oda Norvegijoje, didelė bakalėjos prekių konkurentė, kuri taip pat agresyviai augino ir įgijo, bangomis atleido žmones ir taip pat mažino savo geografinį pėdsaką.

Netgi „Ocado“, daugelio laikomas auksiniu standartu šiame pasaulyje, sunkiai uždirba, o partneriai pristabdė „Ocado“ varomus sandėlių projektus.

Šiame neramume Rohlikas jaučia spaudimą, bet taip pat rodo tam tikrus ženklus, kur jis gali sukurti gynybą, nes atidžiai stebi, ką daro kiti. „Aš gerai pažįstu Ocado, – sakė jis, – mūsų finansų direktorius yra buvęs Ocado.

Už Čekijos ribų įmonė, kurią Čupras apibūdina kaip „kuria 20 metų“, taip pat veikia Vengrijoje, Austrijoje, Vokietijoje (kur ji veikia kaip Knuspr, kaip parodyta aukščiau) ir Rumunijoje, ir jis teigė, kad įmonės jos vidaus rinka, Vengrija ir Miunchenas dabar yra pelningi. Bendrovė teigė, kad pajamos po koronaviruso išaugo vidutiniškai 40 proc. ir užsibrėžė tikslą iki 2024 m. pabaigos gauti 1 mlrd. eurų pajamų ir teigiamą pinigų srautą. Tačiau ji neatskleidžia, kokios yra jos pajamos. šiuo metu, todėl negalime pasakyti, ar Rohlikas nukando daugiau, nei gali sukramtyti.

„Pirmą kartą bendradarbiavome su Rohliku prieš trejus metus ir buvome nuolat sužavėti vadovų komandos vykdymo ir investicijų į patentuotas technologijas, automatizavimą ir didėjantį dirbtinio intelekto naudojimą visose jos veiklose“, – sakė Tamas Nagy, direktorius, vienas iš akcijų investicijų. Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB) pranešime. „Labai didžiuojamės galėdami palaikyti Rohlik augimo ir plėtros planus ateinančiais metais.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -