0

Teismas sustabdo antrąją Byju teisių emisiją, nes 200 mln. USD lėšų rinkimas šlubuoja

  • 13 birželio, 2024


„Byju's“ sunkiai sekasi surinkti visus 200 mln. Ir dabar Indijos nacionalinis bendrovių teisės teismas sulaikė bendrovę nuo antrosios teisių emisijos, kilus įtarimams dėl akcininkų vykdomo priespaudos ir netinkamo valdymo.

Tribunolas ketvirtadienį taip pat įpareigojo bendrovę išlaikyti esamų akcijų paketų status quo, kol bus išnagrinėta dviejų jos investuotojų – „General Atlantic“ ir „Sofina“ – peticija.

„Byju's“ pirmąją teisių emisiją paskelbė sausio pabaigoje, tačiau teismo įsakymu bendrovei buvo nurodyta nenaudoti lėšų, kurias ji surinko per šią teisių emisiją, kai daugelis jos investuotojų nepritarė lėšų rinkimui. Startuolis, kurio būstinė yra Bengaluru, pradėjo rinkti lėšas po to, kai stengėsi surinkti grynųjų pinigų dėl kaltinimų dėl įmonės valdymo pažeidimų, o dėl teisių emisijos jo vertė beveik sumažėjo iki maždaug 25 mln. mėgavosi.

Neseniai startuolis vėl siekė surinkti pinigų iš kitos teisių problemos, nes stengėsi mokėti darbuotojams ir tęsti veiklą, tačiau šios pastangos dabar įstrigo. Teisių emisijos leidžia įmonėms padidinti kapitalą suteikiant akcininkams galimybę įsigyti papildomų akcijų su nuolaida, proporcingai jų dabartiniam akcijų paketui.

Ketvirtadienį priimtas teismo sprendimas yra naujausias epizodas, bylojantis apie įspūdingą Byju's, kadaise vertingiausio pasaulyje edtech startuolio, žlugimą. Ją remia kai kurie įtakingiausi pasaulio investuotojai, įskaitant BlackRock, Prosus, Peak XV, UBS, Bond, Sands Capital, Verlinvest, Tencent, Canada Pension Plan, Tiger Global ir Pasaulio banko IFC.

Byju turtai pradėjo blėsti prieš kurį laiką – kartu su popandeminiu užpakaliniu vėju, kuris paskatino jį į aukštumas – tačiau viskas pradėjo rimtai kristi žemyn pernai, kai Prosus, Peak XV ir Chan Zuckerberg Initiative atsistatydino iš bendrovės valdybos dėl problemų valdymo praktikos, o Deloitte atsisakė startuolio paskyros. Prosusas teigė, kad Byju's „nepakankamai išsivystė tokio masto įmonei“, o Indijos įmonė „nepaisė savo rėmėjų patarimų ir rekomendacijų“. Investuotojai siekė pašalinti iš įmonės įmonės įkūrėją ir vadovą Byju Raveendraną.

Kai kurie investuotojai, įskaitant „Prosus“ ir „Peak XV“, taip pat apkaltino „Byju's“ pažeidus ankstesnį teismo įsakymą ir skyrus akcijas kai kuriems akcininkams, nepaisant jų nagrinėjamos bylos. Byju's buvo nurodytas pateikti išsamią informaciją apie paskirstymą ir visas surinktas lėšas laikyti atskiroje depozitinėje sąskaitoje.

„TechCrunch“ negalėjo tiksliai nustatyti, kiek Byju's surinko pirmąją teisių emisiją. Byju atstovas spaudai neatsakė į prašymą pakomentuoti.

„Mūsų teisių emisija yra visiškai pasirašyta ir aš esu labai dėkingas savo akcininkams“, – vasario mėn. laiške akcininkams rašė Raveendranas. Laiške jis paragino savo atsiskyrusius investuotojus suteikti jam dar vieną galimybę ir dalyvauti teisių emisijoje.

„Tačiau mano sėkmės etalonas yra visų akcininkų dalyvavimas teisių emisijoje. Šią įmonę sukūrėme kartu ir noriu, kad visi dalyvautume šioje atnaujintoje misijoje. Jūsų pradinė investicija padėjo pagrindą mūsų kelionei, o ši teisių emisija padės išsaugoti ir sukurti didesnę vertę visiems akcininkams.

Teismo įsakymas buvo priimtas po to, kai „BlackRock“ nurašė savo investicijas į „Byju's“, todėl Indijos įmonei numanomas įvertinimas yra nulis.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -