0

Vis daugiau buvusių karinių pareigūnų tampa rizikos kapitalo atstovais, nes investicijos į gynybos technologijas pasiekė 35 mlrd


Atstumas tarp Silicio slėnio ir Pentagono tik mažėja. Rizikos kapitalistai ir toliau kaupia pinigus gynybos technologijų startuoliams, todėl jie kreipiasi į naują samdymą: veteranus ir buvusius Gynybos departamento pareigūnus.

Andreessenas Horowitzas personalo vadovu pasamdė buvusį naikintuvo pilotą Mattą Shortalą; „Lux Capital“ patarėju įdarbino Tony Thomasą, buvusį JAV Specialiųjų operacijų vadovybės vadovą; ir Shield Capital vadovaujantis partneris Raj Shah tarnavo oro pajėgose.

Buvusio karinio personalo samdymas gali būti didelis privalumas įmonėms, suteikiant joms „supratimą, kokios problemos iš tikrųjų kyla mūšio lauke“, o ne tiesiog „sėdėti Silicio slėnyje ir kurti teorijas“, „TechCrunch“ sakė naujasis PitchBook technologijų analitikas Ali Javaheri. .

Buvusių karių samdymo palaima ateina kartu su nuolatiniu investicijų į gynybos technologijas pamišimą. Silicio slėnis 2023 m. gynybos technologijų startuoliams pumpavo beveik 35 milijardus dolerių, o šiais metais – daugiau nei 9 milijardus dolerių., pagal praėjusią savaitę „PitchBook“ paskelbtą ataskaitą. Šią tendenciją patvirtina kai kurie sėkmingi lėšų rinkimai. „Shield AI“, gaminanti AI varomą bepiločių orlaivių pilotavimo sistemą, praėjusiais metais surinko 500 mln. Nors finansavimas į sektorių šiais metais sulėtėjo, Javaheri teigė, kad jis vis dar rodo „atsparumą“ žiaurioje bendroje lėšų rinkimo aplinkoje.

Tačiau šis sektorius – ne visos rožės. Javaheri Gynybos departamento įsigijimo procesą apibūdino kaip „sudėtingą“, kartais užtrunka ne vienerius metus, kol startuolis užsitikrina bet kokią sutartį. Atėjo laikas, kai pradedančios įmonės turi finansiškai atlaikyti mažai pastangų, kad investuotojams parodytų savo pastangas.

Rizikos įmonės, galinčios pasiūlyti startuoliams ryšius su buvusiu kariškiu, turi didelę įtaką konkurenciniuose sandoriuose. „Jūs gaunate jų tinklą, kuriame jie gali pasikalbėti su programos pareigūnu, kuris galiausiai yra atsakingas už konkrečios karinės tarnybos biudžeto eilutę“, – sakė Javaheri. „Kariuomenė yra labai tinklo valdoma organizacija.

Buvę kariškiai gauna galimybę į antrą, pelningą karjerą, naudojant pažangiausias technologijas. „Prieš kelerius metus būtumėte tapęs „Lockheed Martin“ vykdomuoju viceprezidentu – visiškai neseksualus“, – „The New York Times“ sakė Chrisas O'Donnellas, buvęs Navy SEAL ir „Franklin Venture Partner“ direktorius.

Tačiau gali baigtis laikrodis, kai reikia atlikti lengvą pokarinį darbą. Šis sektorius beveik neturi jokių išėjimų, neskaitant „Palantir“ viešo akcijų siūlymo 2020 m. arba neseniai Andurilo supirkimo, kai jis užgrobė inžinerijos įmonę „Blue Force“ ir raketų variklių gamintoją „Adranos“.

Net jei technologijų IPO langas šiuo metu nebuvo uždarytas, Javaheri ateityje nemato daug IPO. Jis pataria rizikos kapitalo įmonėms žiūrėti į savo investicijas kaip į galimus įsigijimo objektus, tikriausiai iš tų pačių neseksualių įmonių, kurių šie buvę kariškiai šiuo metu vengia.

„Yra didelė tikimybė, kad esami gynybos rangovai suvalgys kai kurias mažesnes bendroves“, – sakė jis.

Tačiau kol kas gynybos technologijų ažiotažas tebėra stiprus – veteranai ir DOD pareigūnai gali užbaigti savo karjerą gerai finansuojamu nusileidimo aikštele.

Tiems, kurie žino Silicio slėnio istoriją, tai yra savotiškas technologijų pramonės sugrįžimas. Slėnio technologijų pramonė prasidėjo universitetų mokslinių tyrimų ir DoD technologijų išlaidų sankirtoje, nes vietovėje visada buvo vykdomos įvairios karinės operacijos. Iš tiesų, San Francisko Presidio rajone dabar yra daug rizikos kapitalo biurų, pavyzdžiui, gynybos technologijų rėmėjas Founders Fund.

„Silicio slėnis grįžo prie savo šaknų ir glaudžiai bendradarbiauja su Pentagonu šioje vis labiau įtemptoje ir konkurencingesnėje geopolitinėje aplinkoje”, – sakė Javaheri.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -