0

„Microsoft“ atstovas Mustafa Suleymanas sako, kad myli Samą Altmaną ir tiki, kad jis nuoširdžiai vertina dirbtinio intelekto saugumą

  • 26 birželio, 2024


Antradienį „Aspen Ideas“ festivalyje duodamas interviu „Microsoft AI“ generalinis direktorius Mustafa Suleyman labai aiškiai pasakė, kad žavisi „OpenAI“ generaliniu direktoriumi Samu Altmanu.

CNBC atstovas Andrew Ross Sorkin paklausė, koks bus planas, kai didžiulė Microsoft AI ateitis nebus taip stipriai priklausoma nuo OpenAI, naudodamas dviračių lenktynių laimėjimo metaforą. Tačiau Suleymanas išsisuko.

„Aš neperku metaforos, kad yra finišo linija. Tai dar vienas klaidingas rėmas“, – sakė jis. „Turime nustoti viską vertinti kaip žiaurias lenktynes.

Tada jis kreipėsi į „Microsoft“ korporacinę liniją apie savo įmonės susitarimą su „OpenAI“, į kurį ji investavo 10 mlrd. Šis sandoris suteikia „Microsoft“ didelę dalį „OpenAI“ pelno siekiančiame versle ir leidžia integruoti savo AI modelius į „Microsoft“ gaminius ir parduoti savo technologijas „Microsoft“ debesijos klientams. Kai kuriose ataskaitose nurodoma, kad „Microsoft“ taip pat gali turėti teisę į kai kuriuos „OpenAI“ mokėjimus.

„Tiesa, kad mes su jais konkuruojame nuožmiai“, – apie OpenAI sakė Suleymanas. „Jie yra nepriklausoma įmonė. Mes jų nevaldome ir nekontroliuojame. Net valdybos narių neturime. Taigi jie daro visiškai savo reikalus. Tačiau mus sieja gili partnerystė. Aš esu labai geri Samo draugai, labai gerbiu, pasitikiu ir tikiu tuo, ką jie padarė. Ir taip jis rutuliosis dar daug daug metų“, – sakė Suleymanas.

Šis artimas / tolimas ryšys yra svarbus Suleymanui. „Microsoft“ investuotojai ir verslo klientai vertina glaudžius santykius. Tačiau reguliavimo institucijoms buvo įdomu, o balandį ES sutiko, kad jos investicija nėra tikras perėmimas. Jei tai pasikeistų, greičiausiai pasikeistų ir reguliavimo dalyvavimas.

Suleymanas sako, kad pasitiki Altmanu dėl AI saugumo

Tam tikra prasme Suleymanas buvo Samas Altmanas iš AI prieš OpenAI. Didžiąją savo karjeros dalį jis praleido konkuruodamas su OpenAI ir yra žinomas dėl savo ego.

Suleymanas buvo dirbtinio intelekto pradininkės „DeepMind“ įkūrėjas ir 2014 m. pardavė ją „Google“. Pranešama, kad jam buvo išleistos administracinės atostogos dėl kaltinimų darbuotojų patyčiomis, kaip 2019 m. pranešė „Bloomberg“, tada perėjo į kitus „Google“ vaidmenis, o 2022 m. paliko įmonę ir prisijungė prie „Greylock“ Partneriai kaip rizikos partneris. Po kelių mėnesių jis ir Greylocko atstovas Reidas Hoffmanas, „Microsoft“ valdybos narys, paleido „Inflection AI“, kad, be kitų tikslų, sukurtų savo LLM pokalbių robotą.

„Microsoft“ generalinis direktorius Satya Nadella bandė pasamdyti Samą Altmaną praėjusį rudenį, kai OpenAI jį atleido ir greitai grąžino į darbą. Po to kovo mėn. Microsoft pasamdė Suleymaną ir didelę dalį Inflection, palikdama įmonės apvalkalą ir didelį čekį. Eidamas naujas pareigas Microsoft, Suleymanas tikrino OpenAI kodą, anksčiau šį mėnesį pranešė Semafor. Kaip vienas iš ankstesnių didelių OpenAI konkurentų, jis dabar gilinasi į karūnos brangakmenių siaubingą konkurentą.

Visa tai turi dar vieną raukšlę. „OpenAI“ buvo įkurta remiantis prielaida atlikti AI saugos tyrimus, kad vienadienis piktasis AI nesunaikintų žmonijos. 2023 m., kai jis vis dar buvo OpenAI konkurentas, Suleymanas kartu su tyrėju Michaelu Bhaskaru išleido knygą „The Coming Wave: Technology, Power and the 21st Century Greatest Dilema“. Knygoje aptariami AI pavojai ir kaip jų išvengti.

Grupė buvusių OpenAI darbuotojų anksčiau šį mėnesį pasirašė laišką, kuriame išdėstė savo nuogąstavimus, kad OpenAI ir kitos dirbtinio intelekto įmonės nepakankamai rimtai žiūri į saugą.

Paklaustas apie tai, Suleymanas taip pat paskelbė apie savo meilę ir pasitikėjimą Altmanu, bet taip pat, kad nori matyti ir reguliavimą, ir lėtesnį tempą.

„Galbūt taip yra todėl, kad esu britas, turintis europietiškų tendencijų, bet nebijau reguliavimo taip, kaip atrodo, kad visi pagal nutylėjimą“, – sakė jis, visą šį buvusių darbuotojų badymą pirštu apibūdindamas kaip „sveiką dialogą“. . Jis pridūrė: „Manau, kad puiku, kad technologai ir verslininkai bei įmonių, tokių kaip aš ir Samas, kuriuos aš labai myliu ir manau, kad jie yra nuostabūs, vadovai“ kalba apie reguliavimą. „Jis nėra ciniškas, jis nuoširdus. Jis tuo nuoširdžiai tiki“.

Tačiau jis taip pat pasakė: „Friction čia bus mūsų draugas. Šios technologijos tampa tokios galingos, jos bus tokios intymios, jos bus tokios nuolatinės, kad tai yra momentas, kai verta įvertinti. Jei visas šis dialogas sulėtina AI vystymąsi nuo šešių iki 18 mėnesių ar ilgiau, „tai gerai praleistas laikas“.

Tarp šių žaidėjų viskas labai jauku.

„OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas
Vaizdo kreditai: TechCrunch

Suleymanas nori bendradarbiauti su Kinija, dirbtinio intelekto klasėse

Suleymanas taip pat pateikė keletą įdomių komentarų kitais klausimais. Dėl AI lenktynių su Kinija:

„Su visa pagarba mano geriems draugams DC ir kariniame pramonės komplekse, jei tai yra numatytasis rėmas, kad tai gali būti tik naujas Šaltasis karas, tai būtent taip ir bus, nes tai taps savaime išsipildančia pranašyste. Jie bijo, kad mes bijome, kad būsime priešingi, todėl jie turi būti priešiški, ir tai tik paaštrės“, – sakė jis. „Turime rasti būdų bendradarbiauti, gerbti juos, kartu pripažindami, kad turime kitokias vertybes.

Vėlgi, jis taip pat sakė, kad Kinija „kuria savo technologijų ekosistemą ir tai skleidžia visame pasaulyje. Tikrai turėtume skirti daug dėmesio“.

Paklaustas jo nuomonės apie vaikus, naudojančius dirbtinį intelektą mokykliniams darbams, Suleymanas, kuris teigė neturintis vaikų, gūžtelėjo pečiais. „Manau, kad turime būti šiek tiek atsargūs, bijodami kiekvieno įrankio neigiamo aspekto. Žinote, kaip ir tada, kai įjungė skaičiuotuvus, buvo kažkokia žarnyno reakcija, o, ne, visi galės išspręsti visas problemas. lygtis akimirksniu. Ir tai padarys mus kvailesnius, nes nesugebėjome skaičiuoti mintyse.

Jis taip pat numato, kad labai greitai ateis laikas, kai dirbtinis intelektas bus tarsi mokytojo padėjėjas, galbūt kalbėdamas gyvai klasėje, nes tobulės AI žodiniai įgūdžiai. „Kaip atrodytų puikus mokytojas ar ugdytojas nuodugniai pabendrauti su dirbtiniu intelektu, kuris yra gyvai ir prieš auditoriją?

Išvada yra ta, kad jei norime, kad dirbtinį intelektą kuriantys ir iš jos besipelnantys žmonės valdytų ir apsaugotų žmoniją nuo blogiausių jos padarinių, galime sukurti nerealius lūkesčius.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -