0

„SpaceX“ sudarė 843 mln. USD NASA sutartį dėl deorbito TKS 2030 m

  • 26 birželio, 2024


NASA pasirinko „SpaceX“, kad sukurtų erdvėlaivį, kuris 2030 metais išskris iš Tarptautinės kosminės stoties – sutarties vertė siekia net 843 mln. USD, trečiadienį paskelbė agentūra.

TKS artėja prie savo eksploatavimo pabaigos, o kai įkaista naujų komercinių kosminių stočių planai, dešimtojo dešimtmečio pabaigoje teks saugiai naikinti tą, nuo kurios viskas prasidėjo.

Kol kas buvo paskelbta nedaug informacijos apie JAV „Deorbit Vehicle“, kaip NASA vadina. Tačiau NASA patikslino, kad transporto priemonė skirsis nuo „SpaceX“ kapsulės „Dragon“, kuri pristato krovinius ir įgulą į stotį, ir kitų agentūrai paslaugas teikiančių transporto priemonių. Skirtingai nuo šių transporto priemonių, kurias gamina ir eksploatuoja „SpaceX“, NASA perims JAV „Deorbit Vehicle“ transporto priemonės nuosavybę ir naudos ją per visą savo misiją.

Ir transporto priemonė, ir TKS grįš į atmosferą, o viena didžiausių „SpaceX“ užduočių yra užtikrinti, kad stotis sugrįžtų taip, kad nekiltų pavojaus jokioms apgyvendintoms vietovėms.

Apie JAV „Deorbit Vehicle“ paleidimo sutartį bus paskelbta atskirai.

NASA ir jos partneriai vertino, kaip panaudoti rusišką erdvėlaivį Roscosmos Progress deorbitinei misijai atlikti, tačiau tyrimai parodė, kad deorbitiniam manevrui reikalingas naujas erdvėlaivis. Už saugų stoties žūtį atsako penkios TKS veikiančios kosmoso agentūros – NASA, Kanados kosmoso agentūra, Europos kosmoso agentūra, Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra ir Valstybinė kosmoso korporacija „Roscosmos“, tačiau neaišku, ar ši sutarties suma yra moka visos šalys.

„TechCrunch“ susisiekė su NASA, kad gautų daugiau informacijos, ir mes atnaujinsime šį įrašą, jei išgirsime.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -